Webinary
Webinar: Krajowy System e-Faktur bez tajemnic
27.01.2022 | Barbara Jędrzejek, Patryk Steidten, Tomasz Ojrzyński, Wojciech Chrobak
Z dniem 1 października 2021 roku weszła w życie ustawa zakładająca wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych oraz Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Obecnie korzystanie z systemu jest dobrowolne, ale od 2023 roku stanie się obowiązkowe.
Podczas webinarium eksperci UHY ECA, Enova365 i Datio omówią:
– Krajowy System e-Faktur – wprowadzenie: założenia, odbiorcy, stan prawny.
– Korzyści i trudności w korzystaniu z systemu, jakie pojawiają się przed podatnikami.
– Jak producent enova365 realizuje obsługę zmian w prawie gospodarczym, na przykładzie Platformy KSeF.
Archiwum wydarzeń
Webinar: Polski Ład i nie tylko – co zmiany w przepisach na rok 2022 znaczą dla Ciebie?
13.01.2022 | Patryk Steidten, Tomasz Moszczyński, Joanna Walentek, Kinga Świetlicka
Polski Ład to wiele zmian, które dotkną różnych obszarów gospodarki. Część podatników może zostać dotknięta jednocześnie znacznym wzrostem obciążeń fiskalnych i dodatkowymi trudnościami związanymi z prawidłową interpretacją nowych przepisów.
Jak wprowadzone przez ustawodawcę zmiany zastosować w praktyce? Jak nowe przepisy podatkowe wpłyną na biznes i pracę działów finansowo-księgowych oraz kadrowo-płacowych?
Webinar: Przychody generalnego wykonawcy i dewelopera w świetle KSR i MSR
29.06.2022 | Michał Kołosowski
Przedsiębiorstwa z branży budowlanej i deweloperskiej obowiązuje szereg regulacji dotyczących rozliczania przychodów, a także ujmowania kosztów ze sprzedaży w sprawozdaniu finansowym zgodnie z obowiązującymi standardami.
Jak poprawnie rozliczać kontrakty długoterminowe w ramach działalności generalnego wykonawcy wg KSR i MSR? Jak rozpoznawać przychody z umów z klientami zgodnie z MSSF 15?
Webinar: Ceny transferowe 2021. Aktualne wyzwania dla podmiotów powiązanych
06.06.2021 | Michał Serafin, Katarzyna Gawłowska
2021 rok przyniósł wiele znaczących zmian dla cen transferowych. Nie tylko pojawiły się kolejne nowelizacje w przepisach, ale również nowe obowiązki dla podatników wynikające z COVID-19.
Jakie wyzwania czekają podmioty powiązane w 2021 roku? Co zmieniło się w przepisach dotyczących cen transferowych?
Webinar: Płynność finansowa w ujęciu sprawozdawczym i prawnopodatkowym
14.02.2021 | Dominik Biel, Patryk Steidten
Płynność finansowa jest podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, niejednokrotnie istotniejszą niż sam zysk. Pozwala zachować terminowość wypłat wynagrodzeń, zaopatrywać się w dobra i usługi potrzebne do zaspokojenia potrzeb jednostki oraz regulować krótkoterminowe zobowiązania i rozliczenia z kontrahentami. Wskaźnik płynności finansowej świadczy o sile przedsiębiorstwa i jego kondycji finansowej.
Jak zarządzać płynnością finansową? Od czego zależy jej stan? Jakie są mierniki płynności finansowej?
Webinar: Jak przygotować się do badania sprawozdania finansowego za 2020 rok?
26.01.2021 | Barbara Jędrzejek, Dominik Biel
Płynność finansowa jest podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, niejednokrotnie istotniejszą niż sam zysk. Pozwala zachować terminowość wypłat wynagrodzeń, zaopatrywać się w dobra i usługi potrzebne do zaspokojenia potrzeb jednostki oraz regulować krótkoterminowe zobowiązania i rozliczenia z kontrahentami. Wskaźnik płynności finansowej świadczy o sile przedsiębiorstwa i jego kondycji finansowej.
Na co zwrócić szczególną uwagę, aby proces badania sprawozdania finansowego przebiegał szybko i sprawnie zarówno dla badanej spółki, jak i biegłego rewidenta?
Webinar: Wpływ COVID-19 na sprawozdawczość finansową i zamknięcie roku 2020
18.12.2020 | Piotr Woźniak
Pandemia koronawirusa zmieniła funkcjonowanie i wyniki finansowe wielu przedsiębiorstw w mijającym roku. Wzrost ryzyka i niepewności odniósł znaczący wpływ na sprawozdawczość finansową. W efekcie będzie to determinowało wykazanie szerszego niż dotychczas zakresu ujawnień w sprawozdaniach finansowych oraz często również weryfikowanie niektórych pozycji w bilansie za 2020 rok.
Jak przygotować się do zamknięcia roku i sporządzić sprawozdanie finansowe za 2020 rok mając na uwadze wpływ COVID-19?