International Poland

5 powodów dlaczego Systemy Corporate Performance Management są efektywniejsze od Excela.

Zapewne wielu z Was dobrze orientuje się co oznacza BI, natomiast pojęcie Corporate Perfomance Managment może nie być do końca zrozumiałe. CPM to obszar Business Intelligence (BI) zajmujący się monitorowaniem i zarządzaniem wydajności organizacji, zgodnie z kluczowymi wskaźnikami (KPI).

Systemy CPM pozwalają na powiązanie procesów planowania i zarządzania efektywnością. Jednak to nie wszystko, inne kluczowe korzyści to: bezpieczna baza danych, unikalne możliwości integracji z praktycznie dowolnymi systemami źródłowymi, innowacyjne aplikacje internetowe i mobilne, logika biznesowa oparta na „best practices” w dużych korporacjach, obsługa przepływu pracy (tzw. work-flow), możliwość kontroli i audytu wprowadzanych danych oraz zarządzanie dostępami dla użytkowników. Wszystko to w połączeniu z zaawansowanymi raportami i analizami

Największe firmy i nie tylko, doskonale zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, iż w dzisiejszych czasach najcenniejsza
i najważniejsza jest informacja czyli dane. W dużym skrócie na informacjach i danych opiera się Business Intelligence (BI), ale to nie wszystko bo posiadanie danych a umiejętne wykorzystanie ich to dwie różne kwestie.

Narzędzia klasy Business Intelligence/ Strategic Corporate Performance Management upraszczają planowanie, analizę danych i raportowanie za pomocą jednego zintegrowanego pakietu oprogramowania.

Możliwości jakie dają nam Systemy Corporate Performance Management:


#1 Szybka implementacja i wymierne efekty

Testy oprogramowania, prototypowanie i szybkość wdrożenia mają kluczowe znaczenie w dużych organizacjach. Wysoka skalowalność Systemów CPM zapewnia szybką reakcję na potrzeby zmieniających się potrzeb biznesowych

Aktualnie zdecydowanie większość na przykład kontrolerów finansowych pracuje w Excelu, przez co odpowiednia obróbka danych pochłania bardzo dużo czasu, a przez czynnik ludzki istnieje również duża szansa pojawienia się niechcianych błędów. Narzędzia CPM omijają ten żmudny proces, pobierają dane, a następnie pomagają firmom przekształcić zebrane informacje w działania.

#2 Mobilność, praca w dowolnym miejscu

Innowacyjne aplikacje internetowe i mobilne zapewniają elastyczny, bezproblemowy dostęp do wspólnego modelu danych na dowolnym urządzeniu Poprzez intuicyjny interfejs sieciowy możemy przeglądać raporty, wprowadzać dane planistyczne, budować własne modele oraz łączyć ze sobą różne źródła danych.  W rozrachunku rozwiązania te pomagają dyrektorom  i innym liderom biznesu w organizowaniu wydajności i zarządzaniu strategią w bardziej kontrolowany i przejrzysty sposób.

 

#3 Duże zbiory danych nie stanowią żadnego problemu

Szybkie odpowiedzi na zapytania i możliwość przetwarzania ogromnych ilości to jedne z kluczowych wymagań dużych organizacji. Systemy CPM  zapewnia wyjątkową wydajność w przetwarzaniu dużych zbiorów danych, aby spełnić najwyższe standardy wymagane przez przedsiębiorstwa korporacyjne.

#4 Zintegrowane prognozy, raportowanie i planowanie

Organizacje mają większą swobodę w planowaniu, łączą raportowanie i budżetowanie z zarządzaniem efektywnością. W rezultacie firmy te szybciej i lepiej reagują na zmieniające się otoczenie rynkowe.

#5 Szybkie i elastyczne wdrożenie

Zunifikowana platforma BI i Strategic Corporate Performance Management może zostać wdrożona w chmurze, lokalnie lub jako rozwiązanie hybrydowe. Obsługuje budżetowanie, planowanie i prognozowanie przedsiębiorstw, w tym zapisywanie i integrację wielu źródeł danych.

System jest dostosowany do preferencji klienta. Skorzystanie z chmury umożliwia nam na przykład obniżenie kosztów utrzymania sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy zaoszczędzony czas mogę przeznaczyć na inne działania.

Dzięki zastosowaniu technik typu „agile”, zyskujemy bardzo szybki czas implementacji w stosunku do innych rozwiązań planistycznych i analitycznych.

Jednym z przykładowych systemów CPM jest Jedox.  Spełnia on wymogi światowej klasy korporacyjnej pod względem wydajności w obróbce dużych zbiorów danych, poza tym jest liderem pod względem szybkości obsługi zapytań. Są to jedne z kluczowych kwestii, które współcześnie cenią sobie największe przedsiębiorstwa.

Jeśli chcielibyście sprawdzić jak taki system działa, możecie pobrać
30- dniową, darmową wersję Jedoxa tutaj: http://uhy-pl.com/jedox/